Jakie wybrać płytki podłogowe do kuchni

Kuchnia to zazwyczaj najbardziej pomijana część domu podczas remontu czy urządzania wnętrza. Często najwięcej czasu spędzamy na dekorowaniu naszych sypialni, łazienek i salonów, ignorując ważne aspekty kuchni, takie jak płytki podłogowe. Odpowiednie płytki podłogowe w kuchni są jednak bardzo ważne, ponieważ są instalowane w miejscu narażonym na plamy, zalanie, upadki przedmiotów oraz duże natężenie ruchu, muszą być one zatem trwałe i odporne na uszkodzenia.

Paradyż Artstone black grys mat na ściany i podłogi

Jeśli chodzi o płytki podłogowe do łazienek czy kuchni, a więc miejsc narażonych na wilgoć, w sprzedaży znajdziemy bardzo wiele opcji do rozważenia. Płytki podłogowe mogą mieć różne wymiary, kolory i być wykonane z różnorodnych materiałów. Obecnie bardzo popularne staje się wzornictwo płytek podłogowych imitujących drewno. Większość producentów używa płytek winylowych lub ceramicznych, aby uzyskać efekt drewna w kuchni czy łazience. Zainstalowanie takich płytek może sprawić, że powierzchnia będzie bardziej klasyczna, a tym samym uatrakcyjni przestrzenie, w których nie jest wskazane naturalne drewno, takie jak kuchnia, przedpokój czy łazienka.

Jeśli chcesz mieć bardziej niepowtarzalny wygląd podłogi w kuchni, wybierz płytki w szachownicę z płytek białych naprzemiennie układanych z czarnymi. Taki monochromatyczny układ płytek może nadać nowoczesnej kuchni klasyczny wygląd, dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń. Jeśli wolisz mieć prostą, neutralną podłogę, użyj czarnych płytek z kamienia naturalnego lub płytek ceramicznych imitujących kamień lub marmur. Dzięki czarnemu wzornictwu zanieczyszczenia i plamy nie są tak widoczne, jak na białych płytkach. Możesz również użyć matowych płytek ceramicznych lub granitu, aby dodać swojej kuchni odrobinę więcej stylu i elegancji.

Jeśli podobają ci się klasyczne projekty wnętrz, płytki paradyż artstone black grys mat będą dla ciebie odpowiednim wyborem. Są to płytki do złudzenia przypominające czarny marmur, wprowadzą więc do pomieszczeń, w których je zainstalujemy, wrażenie luksusu, będą jednak łatwe w pielęgnacji i niedrogie w porównaniu z kamieniem naturalnym.

Related Post